تبلیغات
فوتبال - ارسنال

فوتبال

درباره وبلاگ


نویسندگان

آرشیو مطالب

نظر سنجی

در لیگ اسپانیا چه تیمی قهرمان میشود?


آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ارسنال

باشگاه فوتبال آرسنال در سال ۱۸۸۶ به وسیله ی تعدادی از کارگران در کارخانه ی تسلیحات وولویچ آرسنال تاسیس شد. آنها ابتدا با نام Dial Square شروع کردند. سپس با نام رویال آرسنال و در پایان با نام وولویچ آرسنال از سال ۱۹۱۵ آرسنال به لیگ دسته اول وارد شد.

در دهه ی ۱۹۳۰ مدیر افسانه ای تیم هاربرت چاپمن با پنج قهرمانی لیگ برتر و دو FA cup تیم را به دوران طلایی خود رهنمون ساخت. افسار این قهرمانی ها با مرگ وی در سال ۱۹۳۴ از هم گسیخت.اما جورج آلیسون به مسند کار آمد و موفقیت های بیشتری را به ورزشگاه هایبوری تقدیم کرد.

بعد از جنگ جهانی دوم تام ویتاکر توپچی ها را به قهرمانی لیگ های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۳ رساند. او همچنین FA cup ۱۹۵۰ را نیز ربود.در دوره ی بعدی هایبوری افت کرد تا زمانی که در سال ۱۹۶۶ برتی می به عنوان مدیر منصوب شد.آرسنال زیر نظر می تا جام باشگاه های اروپا در سال ۱۹۷۰ پیش رفت. این موفقیت ها با قهرمانی لیگ برتر و FA cup در فصل۱۹۷۱-۱۹۷۰ ادامه پیدا کردند.

در دهه ی ۱۹۷۰ و اوایل ۱۹۸۰ زیر نظر مدیریت تری نیل به سه فینال پی در پی FA cup و همچنین به فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۸۰ رسید.

در سال ۱۹۸۶ جورج گراهام به عنوان مدیر به باشگاه پیوست. گراهام آرسنال را به شش پیروزی در هشت فصل رساند. از جمله ی آنان می توان به قهرمانی فصل ۱۹۸۹-۱۹۸۸ در آنفیلد اشاره کرد.قبل از آنکه در سال ۱۹۹۶ آرسن ونگر به عنوان اولین مربی خارجی باشگاه منصوب شود. بروس رویچ در دوران کوتاهی پس از جدایی گراهام مربیگری تیم را بر عهده داشت .

در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۷ باشگاه همزمان به دو جام لیگ برتر و FA cup دست یافت.همچنین در این سال ها یان رایت رکورد بیش تریت گل زده در تاریخ باشگاه را از آن خود کرد. ونگر راه خود را برای ساختن یک کلاس جهانی ادامه داد و در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ توپچی های آرسنال به سومین مقام قهرمانی لیگ برتر و FA cup دست یافتند. آنها در لیگ برتر راه پیروزی را در خارج از خانه ادامه دادند و در نهایت شایستگی این عنوان را در مقابل منچستر یونایتد و در ورزشگاه اولدترافورد ثابت کردند. این راه با آخرین پیروزی در FA cup در مقابل چلسی و در ورزشگاه کاردیف ادامه پیدا کرد..................

 

.