تبلیغات
فوتبال - تاریخچه ی تیم سپاهان

فوتبال

درباره وبلاگ


نویسندگان

آرشیو مطالب

نظر سنجی

در لیگ اسپانیا چه تیمی قهرمان میشود?


آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

تاریخچه ی تیم سپاهان

تاریخچه ی تیم سپاهان

در سال 1332 و به همت زنده یاد محمود حریری اولین سنگ بنای باشگاه با نام شاهین در اصفهان بر زمین نهاده شد . این باشگاه که یکی از سرشاخه های اصلی و اولیه باشگاه شاهین تهران در اصفهان بود ، در سال 1346 و با توجه به مسائل و مشکلات به وجود آمده فی ما بین باشگاه شاهین و مسئولین وقت سازمان تربیت بدنی و اعلام انحلال آن ، تغییر نام داد تا با نام جدید سپاهان پرچم دار ورزش در دیار نصف جهان باشد.
فعالیتهای فرهنگی ، ورزشی باشگاه تا اواخر سال 1371 ادامه داشت تا اینکه از ابتدای سال 1372 و باتوجه به شرایط اقتصادی بوجود آمده و با در نظر گرفتن مصالح باشگاه که در اصل بر حفظ نام سپاهان بود ، امتیاز باشگاه به کارخانه سیمان سپاهان واگذار گردید تا از این تاریخ باشگاه سپاهان تحت نام و مدیریت کارخانه سیمان سپاهان ادامه حیات دهد.
تغییر شرایط اقتصادی کشور و عرضه شدن سهام کارخانه سیمان سپاهان در بورس سهام و عدم تمایل سهامداران جدید این کارخانه به باشگاه داری سبب گردید تا پس از یکسری رایزنی و تلاشهای گسترده مسئولین و مقامات ارشد سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، صنعتی و ورزشی استان و مساعدتهای درخور تحسین شخص مهندس جهانگیری وزیر محترم معادن و فلزات و مهندس اسلامیان مدیرعامل مجتمع عظیم فولاد مبارکه ، امتیاز باشگاه به فولاد مبارکه واگذار گردد تا فعالیتهای این باشگاه از تاریخ 05/05/79 بصورت بسیار گسترده با نام باشگاه فرهنگی ورزشی فولادمبارکه سپاهان ادامه یابد.
این باشگاه در نهم تیرماه یکهزار وسیصدوهشتاد وهفت با تأسیس و ثبت شرکت فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان با مسئولیت محدود مطابق با الزمات فیفا و AFC در قالب یک شرکت به فعالیت خود ادامه می دهد